Швейна машина ламає голки
Перш, ніж шукати причину поломки голки в самій голці, перевірте натягнення верхньої нитки. Можливо, воно занадто велике, тому й відбувається збій у роботі швейної машини. Приблизно відрегулюйте натяг таким чином, щоб при опущеною лапці ви могли б простягнути верхню нитку з невеликим зусиллям. Тільки попередньо - витягніть нитку з вушка голки. Більш точну настройку можна провести вже в ході пробного шиття. Верхня і нижня нитка повинні рівномірно переплітатися в товщі матеріалу, утворюючи однакову по виду строчку як по вивороту, так і по обличчю прошиваного вироби. Якість і фортеця строчки залежить від рівномірного переплетення, а не натягу ниток.
1. Голка в ігловодітель повинна бути вставлена до упору
Якщо голку встановили неправильно, і вона не зайняла повністю свого правильного положення - до самого упору, відбувається поломка вістря в результаті удару об човник. Довжина голки збільшується за рахунок неглибокої посадки, і вона дістає до корпусу човника. При зміні голки ретельно перевіряйте її положення в ігловодітеля і надійно фіксуйте її притискним гвинтом.
2. Голку потрібно підбирати відповідно до типу прошивають тканини
Як часто вам було ніколи змінити голку, коли ви від тонкої тканини переходили до джинсу або іншому щільному матеріалу? Між тим, це стає частою причиною поломки голки. Для важких в роботі тканин існує безліч спеціальних голок, які мають певну заточку вістря і товщину, що полегшує проколювання навіть самих щільних і грубих матеріалів. Такі швейні голки запросто прошивають декілька шарів, утворюючи якісні стібки і строчки. Працюючи з міцними нитками, ви зможете отримати ідеальні по виконанню шви.
3. При шиття не потрібно прикладати зусилля, руками просуваючи тканину під лапкою
Якщо тканина погано просувається під лапкою, потрібно відрегулювати силу її притиснення. Для цього використовується регулювальний гвинт або перемикач тиску лапки. В інструкції до машини є рекомендації, як це зробити. Протягувати тканину руками не можна, це може привести до поломки голки, а також пошкодження човника, голкової пластини і лапки. Виймати тканину необхідно по ходу її просування - від себе.
4. Потрібно контролювати правильність і надійність кріплення лапки
При роботі, швейна машина відчутно вібрує, що може призвести до ослаблення фіксуючого лапку гвинта. Це в свою чергу призводить до її поступового зносу і розбовтування, в результаті вона може потрапити під голку. Поломка голки в такому випадку неминуча. Для запобігання збою необхідно затягувати гвинт за допомогою викрутки і регулярно перевіряти його стан.
5. При установці голки можна плутати положення довгого жолобка
Неправильна установка голки - довгим жолобком в протилежну сторону, стає найбільш частою причиною звернення до майстра для «лагодження». Причому найчастіше така ситуація складається з машинами старого зразка, типу «Подольск». Працюючи на швейній машині потрібно запам'ятати, як на ній встановлюється голка. Можна навіть замалювати чи записати правильне положення і помістити інструкцію на видному місці, закріпивши її скотчем. Щоб не помилятися при установці голки - зніміть вушко пластину і спостерігайте, як взаємодіють вістря човника і голка. Носик човника проходить впритул до поглиблення на голці. Довгий жолобок розташовується на протилежній стороні голки. Саме з цього боку і вставляється у вушко нитка, при цьому вона повністю вкладається в жолобок, забезпечуючи мінімальний опір при проколі тканини. При установці голки можна пальцем контролювати положення жолобка - він добре відчувається при дотику.
6. Для кожної машини повинна бути підібрана голка потрібного типу
За недосвідченість досить часто для побутових швейних машин купують промислові голки. В результаті - машина перестає нормально шити і ламає голки. Це відбувається тому, що в голках різних типів є мало помітні оку відмінності. Коли майстер змінює голку на відповідну даній машині - техніка чудесним чином починає працювати без перебоїв. Якою має бути голка для вашої моделі швейного обладнання - вказується в інструкції до неї.
7. Погнулися голка - міняйте її негайно
Якщо під час шиття ви зігнули голку швейної машини - не мучте ні себе, ні свою техніку. Змініть постраждалу голку на нову. Випрямити її вже не вийде, оскільки метал, з якого вона зроблена не відновлюється після деформації. Згинання голки відбувається частіше при шиття товстих тканин або дуже щільних матеріалів. Тому досвідчені майстри беруть для роботи в таких випадках голки на номер більше.
8. Перевіряйте кріплення ігловодітеля - воно може ослабнути
Машина може почати ламати голки, якщо розбовтався ігловодітель - ослаб кріплення. Щоб усунути неполадку потрібно зняти фронтальну кришку і затягнути гвинт кріплення. Де він розташовується на вашій машині ви зможете дізнатися з інструкції , а провести потрібну операцію можна самостійно, не викликаючи майстра.
Ми сподіваємося стаття буде корисною, але якщо наші поради не допомогли виправити проблему поломки голок, Ви можете звернутися за професійною порадою в інтернет магазин швейних машин Швейкін .