Обтяжка гудзиків без преса
Обтягнуті гудзики тканиною виглядають дуже гарно. Таким чином, можна створити унікальні вироби, а також часто вони використовуються в конструюванні меблів. За допомогою такого простого елемента декору можна старим речам надати оновлений вигляд, а також додати фарби, якщо гудзики обтягнути контрастними або яскравими матеріалами.
Обтягування гудзиків зазвичай проводиться на пресі. Це спеціальне обладнання, за допомогою якого можна швидко натягнути на гудзики будь-який матеріал і навіть натуральну шкіру. Але якщо вам потрібно обтягнути лише кілька виробів, немає сенсу придбати дорогу техніку – це можна зробити вручну.
Обтяжка гудзиків тканиною своїми руками: з чого почати?
Обтягнуті тканиною гудзики можуть бути оригінальним елементом декору для звичайних речей, як піджаки, джинси, блузки, пальто. Можна просто замінити зношені ґудзики на нові – ви здивуєтеся, наскільки перетворяться ваші речі.
Але не лише для одягу вони підходять. Так, гудзики – це чудовий елемент для аксесуарів. Сережки, браслети, брошки підвіски – все це можна створювати за допомогою гудзиків, обтягнутих різними матеріалами.
Як обшити гудзики тканиною? Багато хто думає, що це складно, а тому купують спеціальну техніку або вирушають до майстрів. Але варто лише мати основні інструменти, провести правильну підготовку – і тоді у вас все точно вийде. Вам знадобляться:
- Матеріали. Це можуть бути натуральна тонка шкіра або штучна шкіра, шовк, бавовна та інші матеріали. Найкраще підходить бавовна – вона досить щільна, не розтягується, не рветься. Так, наприклад, шифон – це примхливий матеріал, з яким доведеться повозитися. Якщо ви робите це вперше, краще працювати з бавовною або тонкою шкірою;
- Металева основа для гудзиків;
- Ножиці, голки, лінійки, нитки та ін. Слід також мати шаблони для вирізування кіл різного діаметру. До додаткових матеріалів можна віднести клей – з його допомогою слід приклеювати тканину до металевої основи, щоб поверхня готового гудзика була ідеально гладкою. Але клей підійде лише для щільних матеріалів, через які він не проступатиме.
Насамперед потрібно навчитися робити правильно заготівлі, оскільки це є основою всього процесу. І якщо все робити правильно, ви досягнете ідеального результату. Тут проста інструкція:
- Розмір заготівлі. Вона повинна бути приблизно вдвічі більша за діаметр самого гудзика – цього буде достатньо, щоб повною мірою обтягнути виріб і добре все закріпити. Циркулем виміряйте діаметр, помножте на два і накресліть коло тканини;
- Якщо у вас металева ґудзикова основа, її потрібно прикласти до тканини та обвести. Припуск зазвичай становить близько 1,5 см – цього достатньо, щоб підігнути краї та закріпити. Але потрібно орієнтуватися на розмір гудзика – якщо він маленький, припуск може бути і меншим, і навпаки;
- Після того, як ви виріжте заготовку, переконайтеся, що краї виробу рівні. Якщо ні, слід акуратно їх підрівняти ножицями.
Як обтягнути гудзик тканиною?
Коли ви зробите достатню кількість заготовок, можна просто обтягнути гудзики тканиною. Головне – робити все поступово та максимально акуратно:
- Якщо на гудзику є отвір для пришивання до виробу, переконайтеся, що заготовка з тканини його не закриває. Якщо заготівля більша, її слід зменшити до потрібного розміру;
- Необхідно покласти гудзик у центр заготовки і почати акуратно підгинати тканину з країв у середину. Слідкуйте за тим, щоб не було складок і із зовнішнього боку ґудзик виглядав красиво;
- Якщо ви будете використовувати клей для закріплення, слід нанести його по краях металевої основи – у процесі натягування тканини, вона не ковзатиме, а добре закріплюватиметься;
- Можна також закріпити тканину за допомогою шва. По зовнішньому краю заготовки слід прокласти строчку із вільними кінцями ниток. Коли ви заготовку натягнете на гудзик, шов потрібно акуратно стягнути, а закріпити нитки.
Переконайтеся, що на гудзику немає складок – в іншому випадку постарайтеся їх випрямити, більше натягуючи матеріал по краях самого гудзика.
Сам гудзик може бути з отвору для пришивання до виробу або на ніжці (такий часто використовується для декорування меблів). Це важливо враховувати при обробці внутрішньої сторони гудзика після обтягування тканиною.
Прості поради
Щоб обтяжка гудзиків тканиною своїми руками пройшла ідеально, можна дотримуватись простих рекомендацій:
- потренуйтеся. Щоб не зіпсувати основний матеріал, ви можете заздалегідь потренуватися. Почніть із бавовни – ця тканина щільна і слабо розтягується. З бавовною можна поекспериментувати, щоб на гудзику не було складок. Коли у вас почне виходити, можна переходити на складніші матеріали, як, наприклад, шовк або шифон;
- якщо на гудзику є складки, це говорить про неідеальну роботу. Намагайтеся досягти результату, коли складки будуть повністю відсутні – тут потрібна вправність, досвід та багато експериментів.
Як видно, обтяжка ґудзиків – це хоч і копіткий, але досить нескладний процес, з яким справиться навіть новачок. Головне – не поспішати, мати все необхідне під рукою і не боятися зробити помилку.
Де можна використовувати обтягнуті тканиною гудзики?
Обтяжні гудзики знайшли широке застосування у швейній сфері. Це дуже гарний, але водночас простий аксесуар для блузок, пальт, суконь. Можна вибрати тканину під колір та стиль виробу, або контрастний варіант для яскравості та експериментів. У ремонті одягу такі гудзики подарують нове життя речам.
Обтяжні гудзики – це ще й декор для капелюхів, взуття, сумок. Можна додавати їх до звичних або дуже простих і нудних виробів, щоб "оживити", оновити.
Широко використовуються ґудзики під час створення меблів. Так, їх застосовують у каретній стяжці диванів або крісел, що надає таким меблям розкішного вигляду. Ґудзики можна обтягнути тією тканиною, яка відмінно поєднуватиметься з вашим інтер'єром, з його кольоровою гамою, або для надання яскравих акцентів.