Як визначити розтяжність трикотажу
Ви купили швейну машину, і вирішили пошити на ній вироби з трикотажу, а чи знаєте Ви, наскільки сильно тягнеться той чи інший вид цієї універсальної тканини?
На виробництві визначення розтяжності трикотажного полотна відбувається із застосуванням спеціального обладнання.
Якщо виникла потреба визначити його вручну, то можна скористатися в такий спосіб:
- Тканину скласти кілька разів (якщо цікавить розтяжність завширшки, то згин здійснюють поперек, а коли завдовжки, то вздовж).
- Відміряти 10 см тканини та відзначити його крейдою.
- Дбайливо розтягнути матеріал між мітками, але не перестаратися, щоб уникнути появи горизонтальних напружених заломів. Ймовірно, поява таких заломів на готовому виробі.
Трикотаж поділяється за ступенями розтяжності:
- мало розтяжний – довжина змінюється менше ніж на 2 см;
- середнє значення розтяжності – зміна становить близько 3 см;
- сильно розтяжний – не менше 5 см.
Якщо матеріал, що використовується, розтягується не сильно, то можна розкроювати виріб з невеликими надбавками або взагалі без них.
В інших двох випадках, в основу потрібно вносити зміни. Подібний метод підходить при побудові моделей, які щільно прилягають до тіла. Можливо, визначитися зі ступенем розтягування трикотажного полотна за допомогою сантиметрової стрічки. Для цього необхідно відзначити точку відліку та взяти тканину до рук. Замір проводиться на вазі. Застосовується на етапі підготовки викрійок для спідниць та брючних виробів. Трикотаж більшою мірою тягнеться завширшки як за своїми характерними властивостями, так і в процесі використання готового виробу.
Ще один важливий момент, при роботі з трикотажем використовуйте відповідні аксесуари для швейної машини: голки та швейної лапки.